سفارش تبلیغ

پایه عکاسی مونوپاد
تبلیغات در پارسی بلاگ
[ و انس پسر مالک را نزد طلحه و زبیر به بصره فرستاد تا آنان را حدیثى به یاد آرد که از رسول خدا ( ص ) شنیده بود . انس از رساندن پیام سر برتافت و چون بازگشت گفت : « فراموش کردم . » امام فرمود : ] اگر دروغ میگویى خدایت به سپیدى درخشان گرفتار گرداند که عمامه آن نپوشاند [ یعنى بیمارى برص . از آن پس انس را در چهره برص پدید گردید و کس جز با نقاب او را ندید . ] [نهج البلاغه]

کیک تولدسلام !
در این نوشته می‌خوام پخت یک کیک تولد خوشمزه رو بهتون آموزش بدم :

مواد لازم برای پخت کیک تولد

آرد                    1/2-1  پیمانه
تخم مرغ             6 عدد
کرم تارتار            1 قاشق چایخوری
رنده پوست پرتقال 2 قاشق چایخوری
وانیل شکری        1/4 قاشق چایخوری
شکر 1               پیمانه
نمک                  1/8 قاشق چایخوری
بیکینگ پودر         1قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک تولد

فر را روی 350 درجه فارنهایت روشن کنید , سفیده و زرد تخم مرغ را جدا نموده , زرده ها را با نصف شکر , وانیل شکری و رنده پوست پرتقال مخلوط کرده با همزن برقی بزنید تا کرم رنگ شود . سفیده تخم مرغ و کرم تار تار را جداگانه زده تا کف کند . سپس مابقی شکر را اضافه نموده و زدن را ادامه می دهیم تا زمانی که جای پره های همزن روی آن محو نشود و هنگامیکه ظرف سفیده را بر می گردانیدنریزد.

سفیده را به زرده ها اضافه نموده یکی دو بار با قاشق چوبی یا لیسک بصورت دورانی مخلوط کنید و آرد , نمک و بیکینگ پودر را الک نموده به مایه فوق الذکر اضافه کنید , به آرامی مواد را مخلوط نموده . یک قالب گرد به قطر 25 سانتی متر که کف آن را کاغذ روغنی انداخته اید و کف آن را با روغن مایع چرب کرده اید مایه آماده را در قالب بریزید, و در پنجره وسط فر قرار داده به مدت 45 الی 50 دقیقه بماند.

نوش جاندهنم آب افتاد


نوشته شده توسط صبا 88/9/2:: 4:14 عصر     |     () نظر